Najnowsze aktualności

Gminny Konkurs Wokalny "Kolędy i...

Muzyka była i jest nieodzownym elementem wszelkiego świętowania. Muzyka związana z Bożym Narodzeniem jest idealnie nastrojowa...

Czytaj dalej

ZTL Brudzewiacy

Zespół Tańca Ludowego Brudzewiacy powstał w 2002 r. w Brudzewie. Założycielką i instruktorką Zespołu była Pani Maria Kwiecińska. Obecnie instruktorami  Zespołu są:  Pani Anna Kucharska, Pan Paweł Tomczyk.

W Zespole tańczą dzieci i młodzież w wieku 5 –19 lat z terenu Gminy Brudzew i Powiatu Tureckiego. Program artystyczny Zespołu „Brudzewiacy” obejmuje pieśni i tańce z regionów: wielkopolskiego, lubelskiego, łowickiego, żywieckiego oraz  tańce narodowe: polonez, kujawiak, oberek, krakowiak. Zespół posiada stroje charakterystyczne dla każdego z wymienionych regionów.

Zespół zdobywa główne nagrody na przeglądach folklorystycznych, min: w Poznaniu, Kłodawie, Ślesinie i Jarocinie. Brudzewiacy występowali też na festiwalach międzynarodowych, min.: w Portugalii, Bułgarii, Hiszpanii, Ukrainie,  Rosji gdzie zdobyli drugie miejsce. W lipcu 2011 roku byli jedynymi przedstawicielami Polski w Serbii i Bośni na Międzynarodowym Festiwalu Kultury Ludowej.

 

Zespół Tańca Ludowego „Brudzewiacy” swoje próby ma:

w każdą środę, w godzinach od 16. 00 do 18.00 grupa starsza

w każdy piątek, w godzinach od 16.00 do 17.30 grupa młodsza
 

Instruktor:

Pani Anna Kucharska (grupa młodsza)

Pan Paweł Tomczyk‹ (grupa starsza)

Projekt pn."Przebudowa budynku dawnej wozowni w Kolnicy z przeznaczeniem na Gminny Ośrodek Kultury prowadzący ognisko wychowawcze".

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego
Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007- 2013.

Copyright Ośrodek Kultury "Wozownia" 2013
Projekt i realizacja online24.pl