Nasze zajęcia i zespoły

ZTL Brudzewiacy, taniec ludowy

Zespół Tańca Ludowego Brudzewiacy powstał w 2002 r. w Brudzewie. Założycielką i instruktorką Zespołu była Pani Maria Kwiecińska. Obecnie instruktoramiZespołu...

Czytaj dalej

Koła Gospodyń wiejskich i Stowarzyszenia

Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich Gmina Brudzew Przewodnicząca: Urszula Banasiak Skład rady: 14 członkiń (reprezentantki 14 miejscowości gminy...

Czytaj dalej

X OGÓLNOPOLSKI ZJAZD KGW W LICHENIU

wtorek 15 wrzesień 2020

Panie zrzeszone w Kołach Gospodyń Wiejskich (KGW Gminy Brudzew) przyjechały do Lichenia, w niedzielę 13 września 2020 r. Okazją była dziesiąta Ogólnopolska Pielgrzymka KGW i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich do Matki Bożej Licheńskiej.

Tradycyjny niedzielny barwny korowód w tym roku odbył się na terenie licheńskiego sanktuarium. Tuż po godzinie 11.00 uczestniczki zjazdu wyruszyły wraz z orkiestrą z placu koronacyjnego umiejscowionego przed kościołem św. Doroty. Z uśmiechem na ustach dotarły do bazyliki, by wziąć udział w południowej Mszy Świętej. Na schodach świątyni zostały powitane i pobłogosławione przez ks. Adama Stankiewicza MIC, wicekustosza sanktuarium. Podczas uroczystej Eucharystii, ks. Janusz Kumala MIC, kustosz sanktuarium przewodniczący liturgii, podkreślał ważną rolę każdej gospodyni. Marianin powitał Gospodynie w „miejscu, które Maryja bardzo umiłowała” – cytując słowa, które na temat licheńskiego sanktuarium 21 lat temu wypowiedział św. Jan Paweł II.

Zobacz także:

UWAGA!

26 października 2020

Z przykrościa informujemy, iż od 27.10.2020 r. do 18.11.2020 r. zawieszamy wszystkie zajęcia artystyczne grupowe i zespołowe. Życzymy zdrowia! Do zobaczenia! Pozdrawiamy!

Czytaj dalej

BITWA NA GŁOSY- KONKURS WOKALNY

08 października 2020

Czytaj dalej

Projekt pn."Przebudowa budynku dawnej wozowni w Kolnicy z przeznaczeniem na Gminny Ośrodek Kultury prowadzący ognisko wychowawcze".

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego
Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007- 2013.

Copyright Ośrodek Kultury "Wozownia" 2013
Projekt i realizacja online24.pl