Nasze zajęcia i zespoły

Pracownia plastyczna

Celem pracowni plastycznej jest stworzenie sprzyjających warunków do rozwoju dzieci i młodzieży szczególnie utalentowanych oraz do rozwijania ich...

Czytaj dalej

Nauka gry na instrumentach oraz zajęcia wokalne

Zajęcia instrumentalne oraz zajęcia wokalne odbywają się w każdy poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek‹ ‹ Instrumenty dęte/ orkiestra dęta/...

Czytaj dalej

DZIEŃ KOBIET 2020

środa 26 luty 2020

Blisko 150 kobiet, mieszkanek gminy Brudzew uczestniczyło w gminnych obchodach Święta Kobiet, 25 lutego br. w domu weselnym „Jola” w Kolnicy.

W dorocznej imprezie organizowanej przez Gminną Radę Kół Gospodyń Wiejskich Gmina Brudzew oraz Gminny Ośrodek Kultury „Wozownia” znalazły się Panie, które aktywnie uczestniczą w życiu gminy -  są to głównie Panie z KGW, Stowarzyszeń oraz przedstawicielki sołectw gminnych.

Tak duża ilość uczestniczek tradycyjnego kobiecego spotkania świadczy o coraz większej aktywności Pań w życiu gminy i niezmiernie ważnej pracy na rzecz jej rozwoju.

Tegoroczne spotkanie pełne było miłych niespodzianek dla wszystkich uczestniczek. Każda z Pań otrzymała od Wójta Gminy Brudzew – Cezarego Krasowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Brudzew – Kazimierza Wdowińskiego, Zastępcy Wójta – Pawła Jacaszka,  Sekretarza Gminy Brudzew – Tomasza Józefowicza oraz Sołtysa Sołectwa Kolnica – Krzysztofa Kubanka kwiatek. Panowie zaśpiewali również wszystkim Paniom tradycyjne „Sto lat”. Na scenie wystąpił również Zespół Razem, w skład którego wchodzą Panie z Kół Gospodyń z całej gminy.

Podczas uroczystości wyróżnione zostały cztery Koła – Bierzmo-Olimpia, Janiszew, Janów i Kolnica, które obchodzą w tym roku 50. jubileusz pracy na rzecz lokalnej społeczności. Na ręce obecnych i byłych Przewodniczących w/w Kół wręczono dyplomu oraz kwiaty z życzeniami dalszej owocnej pracy.

Panie nie zapomniały również przekazać najserdeczniejszych życzeń imieninowych dla Wójta – Cezarego Krasowskiego, który obchodził tego dnia swoje święto.

Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólny obiad. Zabawa trwała do północy i przyniosła sporo humoru, dowcipnych zabaw dla Pań oraz wspólnego biesiadowania i śpiewania.

 

Zobacz także:

ZESPÓŁ "RAZEM" NA FESTIWALU PIOSENKI WOJENNEJ I...

21 września 2020

20 września 2020 roku, w miejscowości Dobrów  Zespół „Razem” KGW Gminy Brudzew  wziął udział w festiwalu piosenki wojennej i żołnierskiej pt. „Gdzie są...

Czytaj dalej

TURYSTYCZNY RAJD ROWEROWY SENIORÓW "SREBRZYSTYCH"

15 września 2020

15 września 2020 roku odbył się rajd rowerowy Klub Seniora „Srebrzyści”, w którym udział wzięło 15 członków Klubu. Trasa o długości około 10 km przebiegała przez...

Czytaj dalej

Projekt pn."Przebudowa budynku dawnej wozowni w Kolnicy z przeznaczeniem na Gminny Ośrodek Kultury prowadzący ognisko wychowawcze".

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego
Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007- 2013.

Copyright Ośrodek Kultury "Wozownia" 2013
Projekt i realizacja online24.pl