Nasze zajęcia i zespoły

Pracownia plastyczna

Celem pracowni plastycznej jest stworzenie sprzyjających warunków do rozwoju dzieci i młodzieży szczególnie utalentowanych oraz do rozwijania ich...

Czytaj dalej

Nauka gry na instrumentach oraz zajęcia wokalne

Zajęcia instrumentalne oraz zajęcia wokalne odbywają się w każdy poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek‹ ‹ Instrumenty dęte/ orkiestra dęta/...

Czytaj dalej

DZIEŃ KOBIET 2020

środa 26 luty 2020

Blisko 150 kobiet, mieszkanek gminy Brudzew uczestniczyło w gminnych obchodach Święta Kobiet, 25 lutego br. w domu weselnym „Jola” w Kolnicy.

W dorocznej imprezie organizowanej przez Gminną Radę Kół Gospodyń Wiejskich Gmina Brudzew oraz Gminny Ośrodek Kultury „Wozownia” znalazły się Panie, które aktywnie uczestniczą w życiu gminy -  są to głównie Panie z KGW, Stowarzyszeń oraz przedstawicielki sołectw gminnych.

Tak duża ilość uczestniczek tradycyjnego kobiecego spotkania świadczy o coraz większej aktywności Pań w życiu gminy i niezmiernie ważnej pracy na rzecz jej rozwoju.

Tegoroczne spotkanie pełne było miłych niespodzianek dla wszystkich uczestniczek. Każda z Pań otrzymała od Wójta Gminy Brudzew – Cezarego Krasowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Brudzew – Kazimierza Wdowińskiego, Zastępcy Wójta – Pawła Jacaszka,  Sekretarza Gminy Brudzew – Tomasza Józefowicza oraz Sołtysa Sołectwa Kolnica – Krzysztofa Kubanka kwiatek. Panowie zaśpiewali również wszystkim Paniom tradycyjne „Sto lat”. Na scenie wystąpił również Zespół Razem, w skład którego wchodzą Panie z Kół Gospodyń z całej gminy.

Podczas uroczystości wyróżnione zostały cztery Koła – Bierzmo-Olimpia, Janiszew, Janów i Kolnica, które obchodzą w tym roku 50. jubileusz pracy na rzecz lokalnej społeczności. Na ręce obecnych i byłych Przewodniczących w/w Kół wręczono dyplomu oraz kwiaty z życzeniami dalszej owocnej pracy.

Panie nie zapomniały również przekazać najserdeczniejszych życzeń imieninowych dla Wójta – Cezarego Krasowskiego, który obchodził tego dnia swoje święto.

Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólny obiad. Zabawa trwała do północy i przyniosła sporo humoru, dowcipnych zabaw dla Pań oraz wspólnego biesiadowania i śpiewania.

 

Zobacz także:

BĄDŹ TWÓRCZY, WYKONAJ PALMĘ WIELKANOCNĄ

30 marca 2020

#zostańwdomu #bądźtwórczy   Zastanawiacie się co robić z dziećmi w czasie kwarantanny? To dobry moment, aby kreatywnie spędzać czas. Możecie wspólnie robić...

Czytaj dalej

Konkurs na najpękniejszą pisankę

27 marca 2020

Kochani! Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Zapraszamy więc wszystkich do wspólnej zabawy! Niniejszym ogłaszamy wirtualny konkurs na Pisankę wielkanocną w II kategoriach. Nie...

Czytaj dalej

Projekt pn."Przebudowa budynku dawnej wozowni w Kolnicy z przeznaczeniem na Gminny Ośrodek Kultury prowadzący ognisko wychowawcze".

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego
Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007- 2013.

Copyright Ośrodek Kultury "Wozownia" 2013
Projekt i realizacja online24.pl