Nasze zajęcia i zespoły

Kółko astronomiczne

Zajęcia koła astronomicznego przeznaczone sądla dzieci, młodzieży i dorosłych zainteresowanych szczególnie astronomią. Działalność kółka ma na celu...

Czytaj dalej

Taniec Klasyczny- Balet

Taniec klasyczny dotyczy techniki tanecznej, a balet- to już cały spektakl odbywający się na scenie, jego magia bierze się stąd, że jest on częścią świata teatru....

Czytaj dalej

DZIEŃ DZIECKA 2019

poniedziałek 03 czerwiec 2019

2 czerwca br., w parku przy Gminnym Ośrodku Kultury „Wozownia” w Kolnicy odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Imprezę wspólnie zorganizowali: Wójt Gminy Brudzew oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury „Wozownia”. W tym roku piękna i bardzo słoneczna pogoda połączona z licznymi atrakcjami, takimi jak występy dzieci       z GOK „Wozownia”, koncert Orkiestry Dętej, pokaz sprzętu strażackiego w wykonaniu OSP Brudzew, wystawa zabytkowych aut Automobil Klubu Turek oraz Koncert Zespołu „Mejk”, przyciągnęły wielu mieszkańców naszej Gminy wraz z całymi rodzinami.

Jak co roku festyn został połączony z Integracyjnym Rajdem Turystycznym pn. „O Uśmiech Dziecka” zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Odział Turek oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Galewie. Meta rajdu znajdowała się w parku przy GOK, więc uczestnicy rajdu mogli odpocząć i posilić się, potem skorzystać z atrakcji.

O godzinie 14:00 jako pierwsza zaprezentowała się dziecięca grupa ZTL „Brudzewiacy”, następnie wystąpiły dzieci uczęszczające na zajęcia do GOK „Wozownia” prezentując  swoje umiejętności wokalno- instrumentalne. Kulminacją prezentacji artystycznych był koncert Orkiestry Dętej OSP Brudzew działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury „Wozownia”, która wykonała najnowsze  przeboje muzyki rozrywkowej.

Duże zainteresowanie wzbudził wśród dzieci i dorosłych  pokaz sprzętu strażackiego oraz pierwszej pomocy w wykonaniu  druhów z jednostki OSP Brudzew.

Świetną atrakcją stał się pokaz zabytkowych pojazdów zorganizowany przez Automobil Klub Turek.

Organizatorzy zadbali również o „park rozrywki” dla najmłodszych, w którym znalazły się liczne zamki ze zjeżdżalniami, dmuchane zwierzątka, plac zabaw, stoiska z malowaniem buzi, zaplataniem warkoczyków, każdy- mały i duży mógł zrobić sobie zdjęcie z sympatyczną maskotką oraz mógł wziąć udział w konkursie i wygrać upominek od przedstawiciela firmy kosmetycznej. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się punkt w którym można było sprawdzić swoją umiejętność trafiania w wyznaczony cel. Wszystkim atrakcjom towarzyszyły liczne stoiska z lodami, watą cukrową oraz innymi punktami  gastronomicznych.

Wielkie zaangażowanie wywołał niepowtarzalny występ ZESPOŁU DISCO POLO „Mejk”. Koncert zgromadził wielu miłośników tego gatunku muzyki oraz fanów Zespołu. Wokalistka „Mejk” wystąpiła przed oraz razem z publicznością. Zapraszała do wspólnego śpiewania oraz włączała zebranych w konkursy. Po koncercie fani mogli wykonać selfie z gwiazdą, która rozdawała również autografy.

Podziękowania:

Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy: Spółdzielni Socjalnej „Od deski do deski”, Orkiestrze Dętej OSP Brudzew działającej przy GOK „Wozownia”, Druhom z Jednostki OSP Brudzew oraz OSP Chrząblice, Stowarzyszeniu Automobil Klub Turek, instruktorom, dzieciom  uczestniczącym w zajęciach tańca ludowego ZTU „Brudzewiacy” i zajęć  instrumentalnych w GOK „Wozownia”, Polskiemu Towarzystwu Turystyczno-Krajoznawczemu Oddział w Turku oraz Towarzystwu Przyjaciół Dzieci Oddział w Galewie. Szczególne podziękowanie kierujemy: do Pana Krzysztofa Dopierały „Usługi Transportowo- Medyczne”, do Pani Edyty Goździkiewicz oraz do Pana Arkadiusza Świderskiego.

Dziękujemy również Wszystkim obecnym za wspólnie spędzony czas w niedzielne popołudnie.

 

Do zobaczenia za rok!

Zobacz także:

Gminny Konkurs Wokalny "Kolędy i Pastorałki"

11 grudnia 2019

Muzyka była i jest nieodzownym elementem wszelkiego świętowania. Muzyka związana z Bożym Narodzeniem jest idealnie nastrojowa niezależnie od tego, czy słuchamy dźwięku dzwonów wiejskiego...

Czytaj dalej

"KRASNALOWE" WARSZTATY SENIORÓW

06 grudnia 2019

W czwartek, 5 grudnia 2019 r. w GOK "Wozownia" Seniorzy wzięli udział w artystycznych warsztatach tworzenia krasnali.                  ...

Czytaj dalej

Projekt pn."Przebudowa budynku dawnej wozowni w Kolnicy z przeznaczeniem na Gminny Ośrodek Kultury prowadzący ognisko wychowawcze".

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego
Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007- 2013.

Copyright Ośrodek Kultury "Wozownia" 2013
Projekt i realizacja online24.pl